Warning: mysql_connect(): mysqlnd cannot connect to MySQL 4.1+ using the old insecure authentication. Please use an administration tool to reset your password with the command SET PASSWORD = PASSWORD('your_existing_password'). This will store a new, and more secure, hash value in mysql.user. If this user is used in other scripts executed by PHP 5.2 or earlier you might need to remove the old-passwords flag from your my.cnf file in /home/ewino/domains/e-wino.com/public_html/inc/header.php on line 2

Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /home/ewino/domains/e-wino.com/public_html/inc/header.php on line 3

Warning: mysql_query() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /home/ewino/domains/e-wino.com/public_html/inc/stats.php on line 5

Warning: mysql_connect(): mysqlnd cannot connect to MySQL 4.1+ using the old insecure authentication. Please use an administration tool to reset your password with the command SET PASSWORD = PASSWORD('your_existing_password'). This will store a new, and more secure, hash value in mysql.user. If this user is used in other scripts executed by PHP 5.2 or earlier you might need to remove the old-passwords flag from your my.cnf file in /home/ewino/domains/e-wino.com/public_html/inc/logger.php on line 2

Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in /home/ewino/domains/e-wino.com/public_html/inc/logger.php on line 3
e-wino - sklep z winami i nie tylko...


Sortowanie po dostawcy:

Login 
Hasło 
Zakupy mozliwe sa po zalogowaniu sie. Jesli nie masz jeszcze loginu - zarejestruj się.

Oferta dla VIP | Oferta specjalna | Warunki dostawy | Jak zamawiać | O nas | Kontakt

"Wein und Sektkellerei Jakob Gerhardt" jest to producent wina z Hesji Nadreńskiej. Firma posiada wiekową tradycję, została założona w 1751 roku i jest właścicielem winnic nie tylko na terenie Niemiec, ale i we Francji,Hiszpanii, Portugalii,Włoch i Austrii.

Oprócz wykorzystania własnych plonów, Jakob Grerhardt skupuje również winogrona od regionalnych kółek producentów i dzieki temu jest w stanie wyprodukować 7 mln litrów wina rocznie.

Wina pochodzšce od tego producenta wyróżniajš się unikalnym łagodnym i pełnym owocowoœci smakiem. Są to wyłącznie wina markowe z określonych terenów uprawowych oraz wina markowe z wyróżnieniem.

Grupy jakości win niemieckich

Każda butelka niemieckiego wina jest wyraźnie oznakowana jako:
  • niemieckie wino stołowe/krajowe (Tafelwein/Landwein). Są to wina wyłącznie z winogron dopuszczonych do uprawy na terenie Niemiec. Są to zwyczajne, orzeźwiające wina, które nie podlegają ścisłej kontroli jakościowej.
  • wino markowe z określonego obszaru uprawy (QbA). Są to wina które mogą pochodzić wyłącznie z jednego, z 13 niemieckich terenów uprawowych. Każde takie wino jest poddawane kontroli jakościowej pod względem gatunku winogron, dojrzałości, harmonii i elegancji.
  • wino markowe z wyróżnieniem (QmP). Wina te w odróznieniu od stołowych i markowych nie mogą być wzbogacane i przechodzą najwyższe wymagania jakościowe. Wina te są odznaczane zgodnie ze stopniem dojrzałości (szeœcioma wyróżnieniami) - a więc ciężarem właściwym moszczu. Informacja o stopniu wyróżnienia musi każdorazowo pojawić się na etykiecie.

Co to jest wzbogacanie wina? Proces ten polega na dodawaniu cukru do moszczu przed procesem fermentacji. Dopuszczalna ilość dodawanego cukru jest uregulowana prawnie.

Stopnie wyróżnień

Kabinett - wino z całkowicie dojrzałych winogron, które na całym świecie uchodzi za najlżejsze wino Markowe i może być spożywane w dowolnych ilościach.
Czas leżakowania wina 6 - 7 lat.

Spätlese - wino z całkowicie dojrzałych winogron zebranych najwcześniej siedem dni po rozpoczęciu ogólnego winobrania. Dzieki temu wina te posiadają wiekszą ilość naturalnej słodyczy.
Czas leżakowania wina 9 - 12 lat.

Auslese - wina z najprzedniejszych gron. Szlachetne wina z całkowicie dojrzałych, zdrowych, pojedyńczo sortowanych winogron.
Charakteryzuje się doskonałym smakiem, obfitością substancji aromatycznych i zawartością delikatnego, dojrzałego kwasu.
Czas leżakowania wina 10 - 15 lat.

Beerenauslese - wina uzyskiwane z przejrzałych, szlachetnie fermentujących jagód winogronowych.      
Charakteryzują się przede wszystkim niepowtarzalnym aromatem szlachetnego grzyba Botrytis Cinerea.
Czas leżakowania wina 15 - 20 lat.

Trockenbeerenauslese- te wina najwyższego stopnia wyróżnienia uzyskuje się z pojedyńczych, wyschniętych na krzewie, szlachetnie fermentujących winogron. Są one jak miód słodkie i należy je spożywać jako aperitif.    
Czas leżakowania wina 25 lat i więcej.

Eiswein - jest to rarytas szczególnego rodzaju uzyskiwany z winogron zbieranych w temperaturze -7°C i przetwarzanych również w takim zamrożonym stanie. Wina te charakteryzują się godną uwagi koncentracją kwasu owocowego i cukru, niepowtarzalnym aromatem i smakiem.

 
© e-wino 2004  Strona główna | Powrót